6 Adımda Evde Saç Boyama

6 Adımda Evde Saç Boyama

Merhaba Hanımlar;

Kadınların en önemli aksesurarı saçlarıdır, her kadın saçlarının güzel ve bakımlı görünmesini ister. Her ay kuaförlere gidip saç boyama için uzun saatler ve yüklü miktarda paralar harcıyoruz. Tüm bunları yapmaktansa daha ekonomik bir yol olan evde saçlarımızı  boyamaya ne dersiniz?

İhtiyacımız saç boyama seti, vazelin, büyük boy çöp poşeti ve ten rengimize uygun saç boyası. Öyleyse haydi başlayalım 🙂

 

  • İlk ve en önemli nokta elbette saç boyası rengini belirlemek! Boyama işlemimiz ne kadar güzel olursa olsun; ten rengimize ve göz rengimize uymayan bir saç rengi seçimi aynada bizleri hüsrana uğratabilir. Doğru saç rengi seçimi için makalemize göz atabilirsiniz. 🙂

 

  • İlk defa boya yapacaksanız elbette alerji testi yapmanız gerekli bunu da 48 saat önce yapmalısınız. Peki, nasıl mı yapacağız, çok kolay saçınıza kullanacağınız boyadan çok az bir miktar hazırlatıp kulağımızın arkasına veya dirseğimizin iç kısmına sürün ve bekleyin herhangi bir kızarıklık kaşıntı olmasa boyanızı yapabilirsiniz.

 

  • Büyük boy bir çöp poşetinden yardım alabilirsiniz bir baş ve kol delikleri açarak kendinize bir boya önlüğü yapın ve eldivenlerinizi giyin. Böylece boya da çok sevdiğiniz giysilerinize bulaşmasın. Boya kutularından çıkan talimatları iyice okumayı ihmal etmeyin.

 

  • Saç kenarlarına ve kulaklarınıza vazelin sürün ki boya bulaşması halinde kötü bir görüntü yaratmasın. Bu işlemi yaparken sakın saçlarınıza değdirmeyin yoksa boya tutmaz.

 

  • Kuru haldeki saçlarınızı tarayın ve bölümlere ayırın. Bu yöntemle nereyi boyayıp nereyi boyamadığınızı kolayca ayırt edebilirsiniz. Boyayı sürerken biraz saçlarınızı çekerek diplere iyice sürün( saçlarınızda beyaz varsa boyayı sürmeye beyazların en çok olduğu yerden başlayın) uçlara sürmeyin son on dakika kala sürün. Boyayı eşit şekilde dağıtmak amacıyla tarama işlemi yapabilirsiniz.

 

  • Boyama işlemi bittikten sonra mutlaka saat kurun ve 30 40 dakika arası bekletin.

 

  • Saçınızı ılık suyla su boyasız olana dek durulayın.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.