Göz Şekline Göre Eyeliner

Göz Şekline Göre Eyeliner

Göz şekline göre eyeliner olur mu demeyin, elbette oluyor. Göz şeklinize en uygun eyelinerı bulur uygulamak, gözlerinizi daha belirgin hale getirerek daha etkileyici bakışlara kavuşmanıza sebep olacaktır.

Büyük Gözler için

Eğer iri ve yuvarlak gözlerin varsa, eyeliner gözlerinin şeklini anında vurgulayacaktır. Üst kirpik çizgine eyelinerını, hem içte hem dışta aynı kalınlıkta olacak şekilde çek. Aynı şekilde alt kirpik çizginin iç kısmına göz kalemini çekmeyi ise unutma.

Büyük (yuvarlak) gözler oldukça etkileyicidir. Bu yüzden büyük gözleriniz varsa ihtiyacınız olan tek şey onları olduklarından daha uzun göstermektir.

Göz kapağınızda eyeliner uygulamasına başlayarak, dış köşelerin 1 cm ötesine kadar uzanan bir ok çizmeniz sizler için yeterli olacaktır.

Aşağı doğru kıvrılan gözler için 

Aşağı doğru kıvrılan gözleri aksi bir illüzyon yaratarak daha kalkıkgösterebilirsin. Tek yapman gereken, eyelinerının kuyruğunu uzatıp dramatik bir bitiş vermek. Eyelinerını gözün boyunca çektikten sonra, yukarı ve dışa doğru bir efekt vermelisin.

 

Düşük göz kapakları için 

Düşük göz kapaklarını olduğundan daha kalkık göstermek için, eyelinerının kuyruğunu olabildiğince uzat. Bu şekilde gözlerine maksimum belirginliği vereceksin.

Göz kapaklarınızdaki cilt fazlalığı gözlerinizi olduğundan küçük gösterebilir. Bu gibi durumlarda daha gizemli bakışlar için yapmanız gereken en önemli şey kirpiklerinize olabildiğince hacim vermek.

Bütün üst kirpik çizgilerini kapsayan geniş oklar çizdiğinizde kalbinizin aynası olan gözleriniz çarpıcı bir şekilde ortaya çıkacaktır. İşlemi uygularken en koyu rengi tercih etmek ise size yardımcı olacaktır.

Badem gözler için

Gözlerinizin iç köşeleri ile dış köşeleri aynı hizada ve bu iç köşeler arasındaki uzaklık bir göz genişliğiniz kadar ise badem gibi gözlere sahipsiniz.Şanslısın çünkü neredeyse tüm eyeliner stilleri bu göz tipine yakışacak. Bizim favorimizse klasik kedi bakışlar! Likit eyelinerını ince bir biçimde gözlerinin iç köşelerinden itibaren çekmeye başla, dış köşelere doğru eyeliner çizgini kalınlaştır. Gözlerinin dış köşelerine ulaştığında eyeliner çizgisini hafifçe yukarı çekerek kuyruk kısmını oluştur. Dikkatleri bu güzel göz şeklinize çekmek istiyorsanız işleme ilk olarak ince bir çizgi halinde iç köşelerden başlamalısınız. Sonrasında da bu işlemi göz kapağınız boyunca dış köşelere kadar devam ettirmelisiniz. Daha büyüleyici bakışlar atmak ve gözlerinizi daha geniş göstermek için dikkat etmeniz gereken son şey ise çizdiğiniz hattı dış köşelerden taşırmamak.

Çekik Gözler (Uzun Gözler)

Çekik gözlerin inanılmaz derecede seksi olduğu düşünülür ancak herhangi bir yanlış işlem onların dar görünmelerine sebep olabilir. Bu yüzden uygulama yaparken çok dikkatli olmanız gerekir.

Çekik gözlerinizin dar görünmelerini önleyip, onları daha parlak ve büyük göstermek için kirpik çizgisinden biraz uzakta bir ok çizin ve hafifçe gölgeleyin. Ardından gözünüz ve kirpikleriniz arasında kalan ince şeridi beyaz bir kalem yardımıyla çerçeveleyin. Son olarak, siyah bir kalem kullanarak göz kapağınızı vurgulayın ve çizdiğiniz okun merkezini koyulaştırın.

Geniş Aralıklı Gözler

Gözleriniz arasındaki uzaklık bir göz genişliğinizden fazla ise bu göz şekline sahipsiniz demektir. Gözlerinizin biraz daha yakın gözükmesini sağlamak için iç köşeden dış köşeye kadar bir ok çizmelisiniz ve ardından alt göz kapağınızın ortasından başlayarak, dış köşenin ötesine geçmeyecek bir çizgi daha. Son olarak rimelinizi sürüp, kirpiklerinizi burun sırtınıza doğru fırçalayın. İşte hazırsınız!

Çukur gözler için

özlerinin dış köşesine yoğunlaşan eyeliner stilleri bu göz tipi için ideal. Göz kıvrımının en yüksek noktasından itibaren eyelinerını uygulamaya başla, kirpiklerinin bittiği noktada uygulamayı tamamla. Eğer eyeliner çizgini uzatırsan, bu gözlerinin aşağıya çekilmesine neden olacak; bizim isteğimizse gözlerinin olduğundan daha iri ve daha kalkık görünmesi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.