Kolay Eyeliner Sürme Teknikleri

Kolay Eyeliner Sürme Teknikleri

Her kadın mükemmel bir görünüm ister, elbette bu mükemmel görünüm için birkaç ufak dokunuş. Makyajımızın belki de ayrılmaz parçası eyeliner kolay şekilde nasıl uygulanır sizin için araştırdık.

Kalem ve likit gibi türleri dolan eyeliner (dipliner) kullanım kolaylığı sebebiyle kalem olanları daha fazla tercih edilse de; kendi adıma likit eyelinerın daha hoş bir görüntü oluşturduğu ve daha kolay sürüldüğü kanaatindeyim. Daha kolay bir uygulama için karton, kredi kart, çay kaşığı ve eyeliner çekme apartı gibi birçok seçenek mevcut.

Dik Pozisyonda Çekmek

Mükemmel bir eyeliner uygulamasının temelinde ellerin titrememesi yatıyor aslında. Titreyen ellerle eyeliner çekmek sizi güzel bir görüntü yerine pandalara dönebilirsiniz, benden söylemesi.  🙂 Bu tuhaf durumun önüne geçmek için bant yahut kredi kartı kullanabilirsiniz, tabi bunu yaparken dik bir duruşta işlemi gerçekleştirmek işin püf noktası.

Sert Bir Cisim Yardımı İle Çekmek

Kartonu eyeliner çekilecek şekilde keserek göz bitimine yerleştirmek tekniklerden biri. Göz bitimine istediğimiz şekle göre bant yapıştırmak yada kredi kartını istediğimiz şekle uygun şekilde sabitleyip uygulamak da bir diğer kolay yöntem.

Nokta Yahut Kesik Çizgiler

Diğerlerine göre daha kolay bir yöntem olduğu söylenen bu yöntemde minik noktalar halinde eyelinerın ana hatlarını belirleyip daha sonra bu noktaları minik çizgilerle birleştirebilirsiniz. Ben o kadar uğraşamam derseniz ince bir ip yardımı ile eyelinerın kuyruk kısmını oluşturup diğer kısmı ince bir çizgi ile kuyruğa birleştirebilirsiniz.

Aparat Kullanımı

Yeni başlayanlar için son günlerde popüler olan bir yöntem de aparat kullanımı. Birçok marka aparata yönelik çalışmalar yaparak şablon halinde yahut göz kalemlerinin ucuna takılan aparatla biz hanımların işlerini kolaylaştırıyor.

Temelde bakıldığında ne şekilde sürerseniz sürün en önemli nokta taşma yahut istenmeyen çizgiler, bunları kulak temizleme çubuğu yada fondöten yardımı ile ortadan kaldırabilirsiniz. Tabi burada bir diğer faktör olan göz yapısı da devreye giriyor. Göz yapısına göre eyeliner nasıl sürülür öğrenmek istiyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz. 🙂

Çok düşük yahut kırışık bir göz kapağına sahipseniz ne denli güzel sürerseniz sürün bir süre sonra eyelinerınız elbette akacaktır. Şık bir görünüm için bu göz yapısına sahip kişilere eyeliner yerine göz içine kalem uygulamanın daha iyi olacağını söylememize gerek yok sanırım…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.