Sivilceler İçin Portakal Kabuğu Maskesi

Sivilceler İçin Portakal Kabuğu Maskesi

Merhaba Hanımlar,

Bugün sizlere bizzat yapıp denemiş olduğum ve olumlu sonuçlar aldığım, her evde bulunan malzemelerle bir maske tarifi vereceğim.

Sivilceler için portakal kabuğu maskesi: 

Sizin de sivilcelerle başınız dertte mi? Evet dediğinizi duyar gibiyim. Üstelik en önemli gördüğümüz günlerde yüzümüzde belirir sivilceler, oldukça da canımızı sıkar. Şimdi evimizde bulunan birkaç malzeme ile sivilcelerin iyileşme süresini hızlandıracak, hemde güzel bir görünüme kavuşacağız. İhtiyacımız olan tek şey portakal ve karbonat.

  • Portakal kabuğunu elde etmek adına ince ince rendelemeniz gereklidir.
  • Rendelenen kabukların da aynı zamanda ezilmesi isteniyor.
  • 1 tatlı kaşığı olacak şekilde de portakal suyunun ilave edilmesini sağlamalısınız.
  • Hemen arkasından da 1 tatlı kaşığı sadece karbonat ilavelerine yer verilir.
  • Karışım tüm bu malzemeleri temin ettikten sonra hazır hale gelecektir.

Krem haline gelen malzemeleri sivilcelerin olduğu kısımlara tabaka halinde uygulayalım. Portakalın asit özelliği olmasından dolayı göz çevresine uygulanmaması önerilir. Sürülen karışım cildimizde kuruyana kadar, takriben 20 dakika kadar bekletilerek suyla yakanır. Düzenli uygulanan bu maske esasında kısa vadede sivilcelerin kuruyup yol olmasına sebep olur. Elbette sivilcelerimizin tamamen yok olması cilt tipimize, beslenmemize, hormonal dengemize bağlı bir durumdur. Yani özetle beslenmemize dikkat etmeyip, salatalıktan portakaldan medet ummak da yok Hanımlar, benden söylemesi. 🙂

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.