Tırnak Mantarına Vicks Tedavisi

Tırnak Mantarına Vicks Tedavisi

Merhaba Hanımlar,

Tırnak mantarı belki de çoğu kişinin müzdarip olduğu, tonlarca ilaç kullanmasına rağmen kalıcı bir çözüm bulamadığı yaygın bir hastalık. Her ne kadar biz onu bazen hastalık olarak görmesekte kimi zaman sosyal hayatımızı etkileyebiliyor. Yazı başlığımızdan da anlayacağınız üzere bu sıkıntıya her evde bulunan bir ürünle çözüm bulduk. Reklam olduğunu düşünenleriniz de olacaktır elbette fakat reklam değil, sürekli görüştüğüm bir yakınımın uyguladığı ve olumlu sonuç aldığı bu yöntemi sizlerle paylaşmak istedim.

Tırnak mantarı bulaşıcı olmasının yanı sıra görünümüyle rahatsızlık verici bir enfeksiyondur. İyi temizlenmeyen gün içerisinde ter içinde kalan ayaklarda sıklıkla görülebilir. Bu tip enfeksiyonların başlıca nedeni hijyen eksikliği olabilir.Hasar gören zedelenmiş tırnağın sürekli temiz tutulması gerekir. Ayaklarda oluşan mantar enfeksiyonu sarı renkte tırnağın hemen alt kısmında başlayabilir. Mantarın çok çabuk gelişen bölgelerinden biri ayaklarımızdır çünkü gün boyu ayakkabının içinde nemli bir ortama maruz kalabilirler. Tırnak mantarı bazı sağlık sorunlarından oluşabileceği gibi sıkan ve terleten ayakkabıların giyilmesi, giyilen çorapların sık sık değiştirilmemesi ve gün boyu koşuşturmak gibi nedenler ayaklarda mantar enfeksiyonu oluşmasına neden olabilir. Tırnak mantarınız ileri seviyede ise mutlaka bir dermotoloğa başvurmanızda fayda vardır.

Şimdi evde uygulayacağımız o yönteme geçelim. Mantarlı olan tırnağımızın üstü vicks ile kaplanır. bu  işlemi gece uygulamakta fayda var fakat gününüzü evde geçiriyorsanız gün içerisinde de yapabilirsiniz. Vicks ile kaplanan tırnak pamuklu bir çorap yardımı ile örtülür.  İşlem günde iki defa tekrarlanırsa kısa vadede olumlu sonuçlar alınacaktır. Tırnaklarınızın zamanla yumuşadığını göreceksiniz, tırnağın hastalıklı kısmından kurtulmak için kesebildiğimiz ölçüde keserek tırnağı kısaltalım. Vick sürme işlemini her gün düzenli uygulamaya devam edelim. Bir süre sonra dipten gelen tırnağın sağlıklı, güzel görünümlü bir tırnak olduğunu göreceksiniz. Önemli olan nokta uygulamayı sabırla ve düzenli şekilde uygulamak.

Sağlıkla kalın… 🙂

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.